Bulunduğunuz Kategori >>

Erkek Deri Ceket

Erkek Deri Ceket

Aktif filtreler

 

Deri ceket erkek modellerinin nasıl yapıldığını, hangi kesimlerin moda olduğunu, erkek deri ceket markalarını ve fiyatlarını, bu bölümde bulabilirsiniz.

 

Erkek deri ceket modelleri

Gerçek bir deri cekete sahip olmanın, birden fazla önemi vardır. Her zaman stil sahibi olursunuz ve bir havanız olur. Yaz mevsimi hariç, yılın 3 mevsimi rahatlıkla giyebilirsiniz. İlkbaharda ince bir gömlek ya da sıfır yaka bir tişört üstüne, sonbaharda önce bir kazak ya da triko üstüne, kış mevsiminde kalın boğazlı bir kazak üstüne rahatlıkla giyebilirsiniz. Havanın soğuğundan korumasının yanı sıra, tarz bir görünüm verecektir. Deri ceket markalarının her birinin, kendine has bir çizgisi vardır. Biz sizlere, genel olarak kabul gören modellerden bahsedeceğiz. Deri ceket erkek modellerinden bahsederken, aynı zamanda deri ceket erkek renklerinden de bahsetmiş olacağız.

 

Dar kesim beyaz erkek deri ceketler: Motorcu deri ceketlerini andıran, hatta birçok motorcu tarafından tercih edilen bir modeldir. Dar kesim, beyaz, kısma yakalı ve fermuarlı olan bu model, rahatlığın yanında spor bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

Dar kesim mavi erkek deri ceketler: Mavi, lacivert ve turkuaz renk tonlarından oluşan bu model, kıyafetinizin tamamlayıcısı olacaktır. Özellikle taşlanmış bir kot pantolonla, harika bir kombin oluşturacak.

Bordo erkek deri ceketler: Kapitone bir tarz ve gömlek yakasına benzeyen yaka kısmı ile birlikte üretilir. Bordo, radikal bir seçimdir. Fakat özellikle kovboy tarzı bir hava yakalamak isteyenler için idealdir. Kovboy çizmeleri, füme kot pantolon ile birlikte, oldukça dikkat çekici bir etki bırakabilirsiniz.

Yeşil erkek deri ceketler: Deri ceketlerin ilk tanınmaya başladığı yıllarda, adından “Bombacı ceketi” olarak bahsedilirdi. Özellikle askeri personelin çok sık tercih ettiği yeşil deri ceket, sizi 1 milyon dolar gibi gösterebilir :)

Mat siyah erkek deri ceketler: Parlak siyah deri ceket erkek modellerine göre daha sade bir havası vardır. Hemen hemen her tür kıyafetin tamamlayıcısı olur. Özellikle fermuarlı olanların çok sık tercih edildiğini söylemeliyiz.

Erkek motorcu deri ceketler: İster motor kullanın ister kullanmayın, bu model oldukça ilginizi çekecektir. Sağlamlık, şıklık, estetik ve sportif bir görünüm için, iyi bir seçim olacaktır. Genellikle siyah renk tonlarında üretilir. Fakat nadiren de olsa farklı renk tonlarını barındırır. Fermuarlıdır ve manşon özelliği vardır. Erkek deri ceket modasında hiç eskimeyecek bir yere sahiptir.

Klasik erkek deri ceketler: Adından da anlaşılacağı gibi, klasik bir modeldir. Hem retro hem de modern bir tarzı vardır. Genellikle sığır ve koyun derisinden üretilir. Yandan ve üstten cepleri bulunur. Daha bol bir kesimi vardır.

Bisikletçi erkek deri ceketler: Motorcu deri ceketine benzer. Hatta bazı motorcular bu modeli tercih eder. Çivili ve kemerlidir. Fermuar kısmı tam ortada değil, biraz daha sağ yan tarafa yakındır. Omuz kısmında rütbe kısmı vardır. Gövde ve kılıf astarı polyesterden oluşur. Bir adet düğmeli, bir adet fermuarlı cebi vardır.

Uzun erkek deri ceketler: Dış ülkelerde memur ceketi olarak da adlandırılır. Geçmiş dönemlerde askeri üniforma olarak kullanmaktaydı. Manşetlerin yanı sıra apoletler üzerinde de çeşitli süslemeler vardır. Diz altına kadar uzanır. Soğuk havalarda gerçek bir koruma sağlar.

Bombacı (Bomber) erkek deri ceketler: Geniş yakalı ve kısa boyludur. 1900’lü yıllarda bombacı askerlerin sıkça kullanmasından dolayı bu ismi almıştır. Sıklıkla kahverengi renkte üretilir.

Havacı erkek deri ceketler: 1986 yapımı Top Gun filminde Tom Cruise’un giydiği deri ceket. O dönem birçok gencin moda ikonu haline gelmişti. O dönemin izlerini hala bulmak mümkün. Özellikle pilotların tercih ettiği bir modeldir. Dünya çapında en fazla tercih edilen deri ceket erkek modelleri ve deri ceket erkek renkleri bunlar. Fakat yazının başında da söylediğimiz gibi, her deri ceket markasının kendine has çizgileri ve modelleri vardır.

 

Erkek deri ceket seçimi nasıl yapılmalı?

Sizin için özel olarak dikilen bir deri ceket olabileceği gibi, vücudunuza tam oturan hazır bir deri ceket de uygun bir seçim olabilir. Karar vermeniz gereken, nasıl görünmek istediğinizdir.

 

•Özellikle siyah deri ceket erkek modelleri; çok yönlülüğü ve klasik özelliklerine bağlı olarak evrensel bir popülariteyi temsil eder. Farklı renkler ise; hikayenizi, yaratıcı ve tamamlayıcı bir şekilde anlatmanıza imkan tanır.

•Bir deri ceket erkek modeli satın almadan önce, ilk olarak bütçenize karar vermelisiniz. Bu alışveriş için ne kadar para ayırabiliyorsunuz? Bu sorunuza cevap verdikten sonra, ikinci aşamaya geçebilirsiniz.

•İkinci aşama, hangi renk deri ceket erkek modeli almak istediğinizdir. Sevdiğiniz ya da kişiliğinizi yansıttığına inandığınız bir renk var mı? Eğer varsa işiniz çok kolay. Fakat “Benim için fark etmez” diyorsanız, biraz zorlanacaksınız. Dünyada en fazla tercih edilen renklerin siyah ve kahverengi olduğunu söyleyelim. Bu size bir ipucu olacaktır.

•Üçüncü aşama, deri ceketinizin kesimi olacaktır. Burada karşınıza birkaç seçenek çıkıyor. Kısa ve dar kesim, uzun ve dar kesim, kısa ve bol kesim, uzun ve bol kesim. Vücut şeklinize göre, bunlardan birini tercih etmelisiniz. Bizim tavsiyemiz; eğer göbekli biri değilseniz, dar kesim olacaktır.

•Dördüncü aşama, deri ceketinizin tamamlayıcı unsurlarıdır. Yani yaka kesimi, fermuarlı ya da düğmeli olması, cepli ya da cepsiz olması gibi.

 

Erkek deri ceket markaları hangileridir?

Hem dünyada hem de ülkemizde, her yıl popülerliğini koruyan deri ceketleri üreten markaların sayısı, her geçen sene artmaktadır. Bunlardan belli başlı olanları şunlardır;

 

•Mavi erkek deri ceket

•LCW erkek deri ceket

•Zara erkek deri ceket

•Koton erkek deri ceket

•Defacto erkek deri ceket

•Bershka erkek deri ceket

•Boyner erkek deri ceket

•Hatemoğlu erkek deri ceket

•Hotiç erkek deri ceket

•Colins erkek deri ceket

•Desa erkek deri ceket

•Derimod erkek deri ceket

•Deriza erkek deri ceket

•Dynamic erkek deri ceket

•Dupont erkek deri ceket

•Belstaff erkek deri ceket

•Allsaints erkek deri ceket

•Saint Laurent erkek deri ceket

•Schott erkek deri ceket

•Dunhill erkek deri ceket

 

Burada bir ekleme yapmak istiyoruz. Yukarıda saydıklarımız, hem dünya hem de ülkemiz çapında popüler olan erkek deri ceket markalarıdır. Fakat sadece ismi olduğu için binlerce lira vermenize gerek yok. Web sitemizde sizlere bu konuda çeşitli bilgiler vermenin yanında, kendi üretimimiz olan deri ceket erkek modellerinin de satışını yapıyoruz. Hem kalite, hem işçilik hem de destek konusunda, bu markalardan asla geride değiliz. Ve size bunun garantisini veriyoruz.

 

Erkek deri ceket fiyatı ne kadar?

Deri ceket erkek modellerinin fiyatları; kullanılan malzemeye, işçiliğe ve marka adına göre değişkenlik gösterir. Kalitesi ne olursa olsun, tanınan bir marka ise fiyat yüksek olacaktır. Ancak adını daha önce hiç duymadığınız bir deri ceket erkek modelinin markası, hem fiyatı hem de kalitesiyle sizi şaşırtabilir. Deri ceket erkek modellerinin fiyatları ise 150 TL ile 10 bin TL arasında değişim gösterebilir. Bu fiyatlar arasındaki değişkenliğin sebebi ise kullanılan malzemeler, deri kalitesi ve marka fiyat politikası ile alakalıdır.

 

Hakiki deri ceket mi suni deri ceket mi?

Hakiki deri ceket ile suni deri ceket arasındaki farklardan daha önce bahsetmiştik. Gerçek deri ceket yıllarca sağlamlığını ve kalitesini korurken, suni yani sahte deri ceket, en fazla birkaç yıl dayanmaktadır. Ayrıca suni deri ceket oldukça sertken, gerçek deri ceket çok yumuşaktır. Rahmetli Sakıp Sabancı’nın bir sözü vardır: “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim”. Yani ucuz olduğu için aldığımız bir ürünü 1 yıl giyeceksek, pahalı olduğu için almadığımız bir ürünü 10 yıl giyebiliriz. Bunu kesinlikle unutmayın.

 

Deri ceket erkek modeli nereden alınır?

Herhangi bir deri ceket erkek modeli satın almak için; Hepsi Burada, Trendyol, N11, Gitti gidiyor, Sahibinden gibi alışveriş sitelerini kullanabilirsiniz. Bunun yanında; her markanın kendi internet sitesi de mevcuttur. Ayrıca web sitemizden de deri ceket erkek modeli siparişi verebilirsiniz.

 

Erkek deri ceketleri ile ilgili birkaç önemli bilgi

Buraya kadar anlattıklarımız, nasıl bir deri ceket almanız gerektiği, hangi markaların var olduğu, hangi modellerin bulunduğu ile ilgili sizlere fikir vermiştir. Bunların dışında kalan birkaç noktayı da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

•Hakiki deri ceket erkek modelleri; Sığır derisi, manda derisi, koyun derisi, kuzu derisi, keçi derisinden üretilir.

•Suni deri ceket erkek modelleri ise plastikten üretilir. Dolayısıyla daha sert ve daha yanıcıdır. •Hakiki deri ceketler su geçirmez. Yani yağmura yakalansanız bile ıslanmazsınız.

•Standartlara uygun fit bir vücudunuz varsa, slim fit deri ceket erkek modelini tercih etmek son derece uygun olacaktır. Tabii fit yapıda biriyseniz, blazer tarzı deri ceket erkek modeli de hoş bir seçim olacaktır.

•İkinci el deri ceket erkek modeli alacaksanız, defolu olmamasına dikkat edin. Mümkünse, önce ceketi görün sonra satın alın.

•Deri ceket erkek modelleri hangi tür kıyafetler ile giyilebilir diye düşünüyorsanız, hemen hemen her türde kıyafetle giyilebileceğini söylemeliyiz. Sıfır yaka bir tişört ya da kazak, ince bir gömlek, kot ya da keten bir pantolon ile harika bir kombin oluşturabilirsiniz.